top of page
DSC_7474.jpg

MUZYKOTERAPIA

DZIECI 0-3 LAT

 
 

Już niebawem w Music&You ruszą zajęcia muzykoterapeutyczne dla najmłodszych. Podczas nich będziemy korzystać głównie z narzędzi muzykoterapii aktywnej ( granie na instrumentach, ćwiczenia ruchowe, elementy arteterapii itp.) 

 

Cele terapeutyczne wyznaczane są zarówno grupowo, jak i indywidualnie na podstawie wywiadów, bądź rozmów i obserwacji pierwszych zajęć. W działaniach muzykoterapeutycznych bardzo ważny jest sam proces.

 

Podczas zajęć będziemy: 

  • grać na instrumentach ( improwizując, tworząc własne proste spontaniczne kompozycje)

  • za pomocą muzyki regulować emocje

  • pobudzać kreatywność

  • wyciszać przy dźwiękach muzyki

  • będziemy budować grupę

...i wiele innych!

Prowadzić je będzie Katarzyna Kawka (dyplomowana muzykoterapeutka, muzyk - skrzypaczka, instruktorka zajęć gordonowskich) prowadząca zajęcia muzyczne o różnym charakterze od ponad 10 lat ) 

CENA

65 zł / 1 zajęcia

Karnet półroczny: 210 zł/  4 zajęcia

TERMIN ZAJĘĆ

Do ustalenia

"Muzyka łączy ludzi z otaczającą ich rzeczywistością, kulturą, środowiskiem. Ale jedocześnie dotyka tego co „wewnątrz” nas, świata emocji, doświadczeń, wspomnień. Jest przy tym niezwykła w swojej istocie – może odprężać lub dawać energię, zmieniać nastawienie i emocje, stymulować rozwój poznawczy, pobudzać wyobraźnię, dawać siłę do walki i wspierać duchowo. Działa na emocje, umysł i ciało. Zagłębiając się w tematykę oddziaływania muzyki na człowieka trudno nie zgodzić się z tym, co o muzyce piszą Daniel Schneck i Dorita Berger, którzy twierdzą, że mu­zyka jest abstrakcją i transformacją ludzkiej energii emocjonalnej i fizycznej w ener­gię akustyczną, która odzwierciedla, łączy się i rezonuje z naszym organizmem. Poprzez muzykę możemy dostrzec swoje odbicie, siebie w najbardziej dosłowny, intymny, głęboki sposób[1]. "

 

(fragment opisu ze strony UMCS)

bottom of page